FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie nieoficjalne forum gminy Zbąszynek 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
 
Debata

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum nieoficjalne forum gminy Zbąszynek Strona Główna -> Miasto

Debata
Gość


PostWysłany: Śro 20:08, 03 Wrz 2008    Temat postu: Debata
 
Uważam, że wszyscy kandydaci na burmistrza Zbąszynka powinni wziąć udział w debacie wyborczej w Domu Kultury. Debata prowadzona przez osobę bezstronną (proponuję szefa DK p. Chwałkowskiego) byłaby idealną okazją na zademonstrowanie swoich planów i poglądów dla wszystkich kandydatów. Proponuję aby za wzrór służyły debaty prezydenckie gdzie jest miejsce zarówno na dyskusję, prezentację poglądów jak i pytania mieszkańców. Jakie jest zdanie użytkowników tego Forum?
Powrót do góry
wyborca
Gość


PostWysłany: Śro 23:01, 03 Wrz 2008    Temat postu:
 
To bardzo dobry pomysł. Nie chodzi o to, aby kandydaci do fotela burmistrza prowadzili kampanię rozrzucając anomimy, czy w rozmowach z mieszkańcami oczerniali kontrkandydatów, ale udowodnili, że są profesjonalistami, znają gminę i jej problemy. Musimy pamietać o tym, że za dwa lata są następne wybory i nie mogą to być nastepne dwa zmarnowane lata. Tu nie ma czasu na naukę.
A po dwóch latach usłyszymy znowu: co można zrobić w tak krótkim czasie?
Powrót do góry

Wyborca II
Gość


PostWysłany: Pią 16:50, 05 Wrz 2008    Temat postu:
 
Dlatego też uważam, że nasi mieszkańcy winni poznać całą prawdę o tym Lipiaku, którego to bardzo dobrze okreslił " Kandydat na radnego ", który napisał:
- przed budynkiem UM przy swiadkach mówi do Przewodniczącego Rady " Ty ch... u, Tobie nigdy ręki nie podam,
- wpada na myjkę przy Poczcie i krzyczy, "spie......ać, robić miejsce dla przyszłego Burmistrza",
- na większość mieszkańców,tych którzy mu zwrócili uwagę że nie ma racji mówi " spie......aj buraku.
Czy taka osoba może pełnic funkcję Burmistrza ?
Czy taka osoba sie kiedyś zmieni na lepsze ?
Czy taka osoba może nas reprezentować ?
Czy taka osoba zasługuje na poparcie zdrowo myślących mieszkańców miasta i gminy Zbąszynek?
Czy taka osoba może kierować grupą urzędników?
Czy taka osoba może współdziałać z radnymi?
Czy taka osoba może i potrafi organizować pracę i współpracować z kimś?
Proszę sobie odpowiedzieć na te pytania.Ja już sobie odpowiedziałem i stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że ta osoba ani w 1 % nie zasługuje na kandydowanie.
Powrót do góry

Debata
Gość


PostWysłany: Pią 21:04, 05 Wrz 2008    Temat postu:
 
wyborco II co ma wspólnego twój post z kwestią debaty? Zaraz ktoś napisze, że wyborcy powinni poznać całą prawdę o Wiesławie Cz....... albo o Edmundzie Białasiku. Dopisze do tego nieco plotek i kalumnii. To temat o debacie kandydatów na burmistrza która odbędzie się tuż przed ciszą wyborczą i będzie prowadzona bez pomówień, agresji i z żelazną konsekwencją tak aby mieszkańcy sami wyrobili sobie zdanie na temat startujących osób. Chcesz pisać od rzeczy to pisz ale nie w moim poście!
Powrót do góry

GośćPostWysłany: Pią 21:33, 05 Wrz 2008    Temat postu:
 
Debata debatą, a kultura osobista przyszłego ewentualnego burmistrza to sprawa istotna. Nie udawaj, że tego nie widzisz. Chyba ze chcesz sie wstydzić za swojego gospodarza. A to co napisał wyborca II to PRAWDA. Ciekawe jak widzisz tę debatę? Kandydaci tez powinni miec możliwość zadawania pytań konkurentom. Waldek to fajny facet, inteligentny jest, ale ciekawi mnie na ile sie orientuje w sprawach naszej gminy? Czy zna wszystkich radnych, sołtysow i sprawy dla gminy najważniejsze. Za rok albo dwa to bedzie na biezaco, ale dzisiaj może sie jeszcze gubić. Ale zycze mu jak najlepiej.
Powrót do góry

GośćPostWysłany: Pią 21:37, 05 Wrz 2008    Temat postu:
 
A to jest Edmund czy Edward? Jak zakładasz forum to powinieneś wiedzieć.
To jest ta wiedza o tym co nas dotyczy.
Powrót do góry

Debata
Gość


PostWysłany: Pią 23:01, 05 Wrz 2008    Temat postu:
 
Edmund Białasik. Debata będzie wydarzeniem bez precedensu w historii Zbąszynka. Pomoże przybliżyć kandydatów i ich wiedzę na tematy ważkie dla gminy. Wycieczki osobiste w sferę kultury lub jej braku u kandydatów proszę pozostawić dla siebie. O osobowości i sposobie bycia burmistrza Leśnego ze Zbąszynia można także opowiadać różne historie co nie przeszkodziło wybrać go na to stanowisko.
Cytat:
Waldek to fajny facet, inteligentny jest, ale ciekawi mnie na ile sie orientuje w sprawach naszej gminy?
O to proszę się nie martwić pomysł debaty opiera się na zupełnie innym założeniu niż wyobrażają to sobie ci wszyscy którzy liczą na "pyskówkę" a Pan Chwałkowski nie musi się znać na wymienionych kwestiach bo nie startuje w wyborach. Będzie bezstronnym gospodarzem debaty i osobą prowadzącą. Co do pytań, sposobu ich zadawania oraz samego przebiegu debaty to będzie to dla wielu duża niespodzianka. Pozostaje tylko poczekać do połowy przyszłego tygodnia aby przeczytać wszystkie szczegóły. Mam nadzieję, że tego typu wydarzenia przejdą do dobrego obyczaju wyborczego naszej gminy i będą pomocne w podjęciu decyzji przez mieszkańców kogo wybrać.
NAJISTOTNIEJSZE JEST ZAINTERESOWANIE OBYWATELI ŻYCIEM MIASTA ORAZ ICH UDZIAŁ W WYBORACH. TEMU CELOWI MA SŁUŻYĆ BEZSTRONNA I OBIEKTYWNA DEBATA!
Powrót do góry

mieszakaniec
Gość


PostWysłany: Pon 0:25, 08 Wrz 2008    Temat postu:
 
Jeżeli chcieliśćie zobaczyć wstęp do detaby to trzeba było być w Kosieczynie na dożynkach. Mozna tam było zobaczyć Lipiaka jak chodził nawalony i polewł wsyzstkim co mu powiedzieli ze go popierają. Jak go zobaczyłem i się ledwo co na nogach trzymał to odechciało mi się nawet iśc głosować ale z drugiej strony to pójdę głosować z tą myślą aby ocalić naszą gminę przed takim ochelejem.
Powrót do góry

GośćPostWysłany: Pon 7:39, 08 Wrz 2008    Temat postu:
 
Pił razem z Cz....... i coś kambinowali przeciw temu tszeciemu.
Powrót do góry

Debata
Gość


PostWysłany: Pon 9:51, 08 Wrz 2008    Temat postu:
 
Cytat:
Jeżeli chcieliśćie zobaczyć wstęp do detaby to trzeba było być w Kosieczynie na dożynkach. Mozna tam było zobaczyć Lipiaka jak chodził nawalony i polewł wsyzstkim co mu powiedzieli ze go popierają.
Sugerujesz, że na debacie będzie się piło? Kolejny nieuświadomiony który chce robić zadymę. Ten numer niestety nie przejdzie!
Powrót do góry

bezstronny obserwator
Gość


PostWysłany: Wto 20:29, 16 Wrz 2008    Temat postu: debata
 
Informuję wszem i wobec iż żadnej debaty nie będzie, ponieważ dwóch z trzech kandydatów nie wyraziło chęci w niej udziału... Powody dopowiedzcie sobie sami.. Podobno nie wolno...blablabla, że niby cisza wyborcza nie byłaby odpowiednio zachowana...blablabla, że to nie igrzyska...blablabla, że trzeba uszanować pamięć zmarłego Burmistrza, itd. itp. Aha, i że tylko na dwa lata, więc po co te szoł... blablabla. Sorry, ale nie poznacie tych których ledwo znacie, a wygrają ci, których już znacie a niby nie chcecie. Pozostaje powiedzieć: "A to Polska własnie..."
Powrót do góry

GośćPostWysłany: Wto 23:18, 16 Wrz 2008    Temat postu:
 
No panie Bijata i co z tą debatą? Uda sie panu to doprowadzić do skutku, czy tylko pan tak sie nadymał?
Cytat:
uszanować pamięć zmarłego Burmistrza

a co to ma do tego. to może wszystkie imprezy odwołac?
Powrót do góry

bezstronny obserwator
Gość


PostWysłany: Śro 19:09, 17 Wrz 2008    Temat postu: debata
 
Tak ku wyjaśnieniu - to nie pan Bijata napisał w/w info, tylko ktoś inny. A jeśli chodzi o " zmarłego burmistrza" i ten temat, to są to opinie wyrażone przez kandydatów, którzy w ten sposób tłumaczą swoją rejteradę. Pomysł był dobry, ale niestety w Zbąszynku (myślę że nie tylko!) to nie przejdzie. Dlaczego? Odpowiedzcie sobie sami. A tak w ogóle, to myślałem, że na forum wypowiadamy się raczej anonimowo, a jeśli już wymieniamy nazwisko, to wypada również podać swoje, a nie kryć się pod nickiem. Kultura obejmuje również a właściwie w szczególności kulturę osobistą... No ale żyjemy w takim a nie innym kraju... Szkoda. Chciałbym, aby coś w polityce się zmieniło - szczególnie na tym najniższym szczeblu, ale cóż... marzenia ściętej głowy. Życzę mądrego wyboru.
Powrót do góry

Debata
Gość


PostWysłany: Czw 0:51, 18 Wrz 2008    Temat postu:
 
Cytat:
No panie Bijata i co z tą debatą? Uda sie panu to doprowadzić do skutku, czy tylko pan tak sie nadymał?
Cóż nadymałem się bo przecież zwykły mieszkaniec nic nie może w starciu z tytanami samorządu, którzy nie mają ochoty na dyskusję, rzeczowe odpowiedzi oraz już teraz unikają wyborców. Łatwiej opowiadać bajki mamić mieszkańców niż powiedzieć jak rozwiązać realne problemy. Postawa dwóch kandydatów mnie zadziwia bo to właśnie oni mogliby się korzystnie zaprezentować i pokazać mieszkańcom swoje plany. W debatę zaangażowano lub poinformowano Radio Zachód, TVP Info, Gazetę Lubuską, Gazetę Wyborczą wydanie lubuskie, ZTK, LOKALNĄ KABLÓWKĘ, Fundację im. Stefana Batorego program "Masz Głos, Masz Wybór", ekspertów z WSA oraz UZ ale to widocznie zbyt mało aby przekonać do tej idei niektóre sztaby wyborcze. Trudno nikt nikogo nie będzie na siłę uczył zasad społeczeństwa obywatelskiego.
Powrót do góry

GośćPostWysłany: Pon 7:40, 29 Wrz 2008    Temat postu:
 
Biedny, kulturalny Piotruś doprowadził do tego, że tubę mu zamknęli. Trzeba było tak się podniecać. Zamiast powarkiwać zabierz się za naukę. Maturę możesz jeszcze zrobić. Tylko pamiętaj o ortografii.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum nieoficjalne forum gminy Zbąszynek Strona Główna -> Miasto
Strona 1 z 1

Wyświetl posty z ostatnich:   
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 
Skocz do:  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Skin Created by: Sigma12
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin